Termín konání akce: 29.4.2001
Hlavní organizátoři: Milan Růžička - Vojačka, Radan Knettig - Radar, Jiří Tvrdoň - Cézi, Luděk Burda - Štafle, Jan Zahradník - Střelec, Václav Stodůlka - Stody
Místo konání: město Olomouc, skautské klubovny v Olomouci
Popis akce: První ročník městské hry "Kulový blesk", inspirovaný filmem Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka Kulový blesk. Skauti navštěvují skautské klubovny po celém městě, kde plní rozličné úkoly. Vyhlášení a dražba proběhla na Horním náměstí u Caesarovy kašny.
Počet účastníků: 213 z 22 oddílů
Fotky pořídil (jsou uloženy u): Jan Zahradník - Střelec
Více o skautech v Olomouci najdete na www.olomouc.skauting.cz

"Neklid" - skupina skautských vedoucích, kteří nechtěli nechat olomoucké skauty v klidu a několik let se jim to velmi dobře dařilo (-:, "tradiční" jádro neklidu tvořili: Střelec, Vojačka, Cézi, Štafle a Radar.